2021.01.11. 10:45
Villáminterjúk 2021 - Kertész Máté (NEM VÉGLEGES)
Mire vagy a legbüszkébb a PMI Budapest, Magyar Tagozat elnökségében 2020-ban elvégzett önkéntes munkád során?
Jelenleg a szakmai pályázatokért felelek, így 2020-ban örököltem meg többek között „Az év projektmenedzsment diplomamunkája” díj szervezését az előző elnöktől. Tavaly rekordszámú és nagyon színvonalas pályázatot kellett értékelnünk a zsűrivel, így nem volt könnyű dolgunk. Örülök, hogy lehetőségem nyílt a zsűriben kiváló szakemberekkel együtt dolgozni és, hogy eredményesen sikerült lebonyolítanunk a pályázatok értékelését, ezzel lehetőséget biztosítva a legjobb diplomamunkát benyújtó hallgatók szakmai munkájának az elismerésére.
Véleményed szerint mi az ami 2021-ben a legnagyobb kihívás a projektmenedzserek számára?
Szerintem idén a legnagyobb kihívások az alábbiak:
- Covid 19 okozta elszigetelődés és mentális kihívások menedzselése a projektcsapatban.
- Az előző ponttal összefüggésben egyes projektek kizárólag virtuálisan valósulnak meg ebben az időszakban amíg a járvány tart, ami kifejezetten rosszat tesz az emberi és az ügyfélkapcsolatoknak, megnehezítve így a projektmenedzserek munkáját.
- Véleményem szerint túl sok projektmódszertan van jelen a piacon (waterfall, Safe, Scrum, Prince2 stb.) és egyes megrendelők, cégek, szponzorok anélkül „erőltetik” rá az egyes projektekre és a projektvezetésre ezeket a módszertanokat, hogy értenék ezen módszertanok valódi célját. Váltani egy régebbi módszertanról egy teljesen újra előbb a szervezet és a csapat transzformációját igényelné. Elmaradt módszertani és vállalati kulturális transzformáció nélkül az új módszertanok nagy valószínűséggel nem váltják be a hozzá fűzött reményeket.
Milyen szakmai és önkéntes terveid vannak 2021-re, mit kell tennünk, hogy a PMI Budapest, Magyar Tagozat sikeresebb legyen?
„Az év projektmenedzsment diplomamunkája” kapcsán a tavaly megkezdett munkámat szeretném folytatni és a díj elismertségét továbbfejleszteni.