<< Vissza

Interjú Molnár-Füredi Eszterrel, a Fiatal Projektmenedzser Szakember Díj nyertesével

Mit jelent ez a siker az Ön számára?
 
A hétköznapok monotonitásában egy megálló, egy megerősítés, egy értékes visszajelzés, amire lehet támaszkodni a tovább haladáshoz és inspirál a további fejlődésre.
 
 
Miért számít Ön jó projektvezetőnek, mit gondol mivel érdemelte ki a jelölést?
 
Azt gondolom, hogy a pozitív elbíráláshoz hozzájárult a sokoldalúságom, ami az általam vezetett projektek színes palettájában jelent meg. Vezettem HR alaprendszert fejlesztő projektet, komplex technológia bevezetését, nemzetközi konzorciumban kutatás-fejlesztési tevékenységet vagy éppen üzletfejlesztésre irányuló feladatot. Ahhoz persze, hogy ilyen sok típusú projektben próbára tudjam tenni magam szerencse is kellett. Ami azonban rajtam múlt az az érzékenység, amivel igyekszem minden feladathoz hozzáállni és ráérezni a kritikus sikertényezőkre és kockázatokra, illetve az érintettek sokszor ki nem mondott elvárásaira és félelmeire. Említeném még a kitartást, amire igencsak szükség van a több éven át húzódó, sokszor konfliktusokkal nehezített projektek vezetése során.
 
díj2.jpg
 

Mi motiválja Önt a projektvezetői munkája során?

Mind a projektvezetői munkám során, mind az élet más területein az új nézőpontok megismerése és egy közös célba való sikeres integrálása motivál. Nagyon felemelőnek tartom, amikor energikus, motivált projekttagokkal dolgozom együtt, akikkel együtt gondolkodunk és egy új, közös megértést alakítunk ki egy adott problémáról és annak a lehetséges megoldásáról. A személyes motiváció szempontjából lényegesebb a folyamat maga, és a közben szerzett élmények, mint a konkrét végeredmény.
 

Kérem, mesélje el a legsikeresebb szakmai projekt élményét!

2016-ban zárult eredményesen a Budapest 2.0 nevet viselő projektem, ami a légiforgalmi irányítási iparág technológiai újításait demonstrálta éles környezetben. A feladat különösen nagy kihívás volt egyfelől három, önmagában is komplex téma együttes kezelése miatt, másfelől pedig azért mert egy héttagú nemzetközi konzorcium tagjaként kellett együttműködni. A megvalósítás során sok újszerű megközelítést kellett alkalmaznunk, s bár korán sem volt minden tökéletes, a fő célparaméterek teljesültek és emellett a projekt rengeteg tapasztalattal szolgált személyesen nekem is, valamint a vállalat több területének is.
 

Tapasztalata szerint mit várnak el egy sikeres projektvezetőtől? Melyek azok a képességek, amikkel rendelkeznie kell egy sikeres projektvezetőnek?

Azt gondolom, hogy a pontosság és a rendszerben gondolkodás alapvető, de a lényeg ezen felül kezdődik. Tapasztalatom szerint a hatékony kommunikáció és a konfliktuskezelés elengedhetetlen, valamint az empátia, ami ezeknek is az alapja. Említeném még a teherbírást, amire időnként biztosan minden projektmenedzsernek szüksége van.
 

Hogyan kezeli a munkája során kialakuló stresszt, hogyan szokta levezetni a feszültséget? 

A napi stressz kezelésére nekem a mozgás vált be. Ezen kívül a munkából való mentális kikapcsolódáshoz a nyelvtanulást használom. Időről időre szeretek fizikailag is eltávolodni a napi rutintól és elutazni egy érdekes vagy éppen nyugodt helyre.
 

Egy ilyen jelentős elismerést követően felmerül a kérdés, hogy mit szeretne elérni a szakmai karrierjében, melyek a hosszútávú tervei?

Nagyon változékony időben élünk, így biztos vagyok benne, hogy az én karrierem alatt is jelentős átalakulások lesznek még mind az iparágak, mind a munkamódszerek tekintetében. Éppen ezért nem tartom reálisnak nagyon konkrét szakmai célok kitűzését. Nekem a célom a folyamatos megújulás és a sikeres adaptáció az érkező kihívásokhoz. Ami kimondottan érdekel egyébként az a különböző szakmák, szakterületek közti párbeszéd javítása. Amit szeretnék elkerülni, az a megszokott gyakorlatokba való beleragadás és a fásultság.

Keresés

Népszerű Bejegyzések

Tekintse meg az archívumokat

A 10%-os kedvezményért az alábbi regisztrációs űrlapon nyújtsd be a jelentkezésedet:

Jelentkezem