<< Vissza

Interjú Dudás Dezsővel, aki a PMI Budapest 2023-as választásán elnök jelöltként indul

Webinar.png

Mi ösztönzött abban, hogy elfogadd a jelölést a PMI Budapest, Magyar Tagozat elnöki pozícióra? Milyen egyedi szempontokat vagy tapasztalatokat hoznál a szerepkörbe?

Számomra a projektmenedzsment több mint hivatás. A szakmai életemben most egy megújulási szakasz kezdődött és ennek részeként lehetőséget szeretnék teremteni arra, hogy minél többet adjak vissza a projektmenedzsment közösségnek. Egy ideje már aktívan részt veszek az Elnökség munkájában, úgy érzem, hogy tisztában vagyok a lehetőségeinkkel és az előttünk álló feladatokkal. Az elnöki pozíció komoly kihívás, óriási fejlődésen ment át a szervezet Kremmer László vezetése alatt, szerencsénkre nem kell nélkülöznünk az energiáit a jövőben sem.  

Hogy kezdődött az utad a PMI Budapestnél?

2013-ban szereztem meg a PMP minősítésem, azóta követem a PMI Budapest Magyar Tagozat munkáját, végül 2018-ban jelentkeztem önkéntes feladatokra. 2019-ben részt vettem a bécsi LightUp360 minikonferencián, majd elvállaltam a PMIef liason szerepkört, és ennek keretében lefordítottuk a The Tower Game-t. A pandémiás időszakban segítettem a Tagozat új honlapjának kialakításában, majd a Microsoft 365 bevezetésében.

Mik lennének a prioritásaid az elnöki szerepkör első 90 napjára?

Egyfelől vannak technikai feladatok, cégbíróság, székhelyváltozás, a régi-új Elnökség feladatainak meghatározása. Másfelől a szokásunk szerint mozgalmas időszak előtt állunk, újra jönnek a szakmai díjak, a Volunteers’ Day, a PMBOK 7 magyar kiadása, hogy csak néhányat említsek. Póbálok majd lépést tartani az Elnökség többi tagjával. 😊

Mesélnél nekünk a vezetői stílusodról, és arról, hogyan terveznéd alkalmazni azt elnökként?

Projektmenedzserként vagy szervezeti vezetőként akkor tudok hatékonyan működni, ha az adott feladattal kapcsolatban ki tudok alakítani egy víziót, amit megvalósítási lépésekre lebontva, közösen sikereket tudunk elérni. Azt gondolom, hogy felhatalmazó típusú vezető vagyok, de egyben támogató is. Önállóságot és felelősségvállalást várok el és a kollegák munkájához igyekszem megteremteni a megfelelő környezetet. A PMI Budapest Magyar Tagozat önkéntes alapon működik, ezért nálunk különösen fontos, hogy megtaláljuk a mindkét fél számára megfelelő egyensúlyt a sikeresség érdekében.

Tudnál példát mondani egy olyan kihívásra, amellyel korábbi vezetői tapasztalatod során szembesültél, illetve, hogy miként kezelted azt?

Egy szervezet életében a legnagyobb kihívást gyakran a növekedés menedzselése okozza, hogy mi lesz a következő időszak egyensúlyi helyzete a lehetőségek és veszélyek között. Családi cég ügyvezetőjeként, fejlesztési igazgatóként, stratégiai osztályvezetőként, vagy projektmenedzsment főosztályvezetőként a dinamikus, de fenntartható fejlődésre helyeztem a hangsúlyt. A lehetőségek mérlegelésekor figyelmet fordítok arra is, hogy a kollegák motivációt meríthessenek a változásokból és ne kényszerként éljék meg.

Szerinted melyek a Tagozat legfontosabb prioritásai a következő évben? Elnökként, hogyan járulnál hozzá ezek eléréséhez?

A már hagyományos és kedvelt szolgáltatásaink, mint a „Lunch&Learn” webinarium sorozat, vagy az „Art of Projects” konferencia és az egyetemi oktatási jelenlétünk mellett szeretnénk még több tartalommal értéket adni a PMI Budapest tagságnak. Ennek keretében például az idei évet a Tagozat 20 éves fennállásának megünneplésének szenteljük és számos meglepetéssel készülünk.

 

A 2023-as választásra jelöltek bemutatkozását itt nézheted meg!

Keresés

Népszerű Bejegyzések

Tekintse meg az archívumokat

A 10%-os kedvezményért az alábbi regisztrációs űrlapon nyújtsd be a jelentkezésedet:

Jelentkezem