<< Vissza

2023. május 20-ig véglegesíti a NAV az adóbevallásokat, melynek részeként adója 1%-áról is rendelkezhet.

PMI Budapest, Magyar Tagozat a hazai projektmenedzsment szakma meghatározó szakmai szervezete 2003 óta, azaz két évtizede. 2019-ben az "Év PMI Tagozata" megtisztelő címet nyertük el. A PMI Budapest, Magyar Tagozat a 2020-as szakmai eredményei alapján a "PMI Europe Community Change Maker" és "PMI Europe Community Engagement" címet nyerte el a 2020-as esztendőben elért taglétszám növekedése és a szakmai rendezvényei elismeréseként! 2021-ben a taglétszámunk +20%-al nőtt, amivel az elsők lettünk az EMEA régióban a taglétszám növekedés tekintetében. 2022-ben tovább nőtt a tagságunk, illetve első ízben Magyarországról, Szalay Imre nyerte el az Eric Jenett Év Embere szakmai díjat, mely a legjelentősebb nemzetközi PMI szakmai egyéni díj. 2023-ban ünnepeljük a fennállásunk 20. évfordulóját. 

Bővebben rólunk: https://pmi.hu/awards

Jelenleg 500+ egyéni tagunk van, így Magyarországon a legnagyobb, nemzetközi PM közösség vagyunk. Az elmúlt két évtizedben elhivatottan arra törekedtünk, hogy a lehető legnagyobb szakmai támogatást nyújthassuk nem csak az egyesületünk tagjainak, hanem a magyarországi projektmenedzsment szakma összes képviselőjének és hatékonyan együttműködjünk a hazai szakmai társ-szervezetekkel. Nonprofit egyesületi formában, szakmai önkéntesekkel végezzük a munkánkat.

 • Nevünkhöz fűződik a magyarnyelvű PMBOK6 azaz a Projektmenedzsment Útmutató és az AGILIS Gyakorlati Útmutató kiadása, 
 • 2023-ban jelentetjük meg a PMBOK7-et magyar nyelven,
 • Az "Art of Projects" Nemzetközi Projektmenedzsment Konferencia szervezői vagyunk, mely Közép-Európa legnagyobb, angolnyelvű, nemzetközi PMI tagozat által szervezett konferenciája
 • Minden hónapban ingyenes "Lunch and Learn" webináron várjuk, illetve
 • Negyedévente angolnyelvű PMPub-ot szervezünk.
 • Szakmai díjainkkal minden esztendőben a legjobbakat díjazzuk (https://pmi.hu/pm-awards)
 • PM Mentoring programunkban évről-évre 70 Mentor és Mentee dolgozik együtt
 • Minden feladatot önkéntesekkel végzünk el, akik munkájuk mellett, térítés nélkül végzik az önkéntes szakmai feladataikat.

 

A PMI Budapest, Magyar Tagozat a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény, valamint az ezt kiegészítő kapcsolódó jogszabályok előírásai szerint 2006. óta közhasznú szervezetként működik. Ennek értelmében lehetősége van arra, hogy adója 1%-át felajánlja, ha az egyesületünk munkáját támogatni szeretné. A felajánlásokat az egyesület adószámának feltüntetésével, illetve a rendelkező nyilatkozat csatolásával teheti meg.

 • Pontos név: PMI Budapest, Magyar Tagozat
 • Adószámunk: 18247930-1-42
 • Rendelkező nyilatkozat: Kérjük kattintson ide!

 

Az szja 1+1%-áról – függetlenül az szja-bevallás módjától – a bevallással együtt vagy külön is lehet rendelkezni.

A nyilatkozat legegyszerűbben elektronikusan nyújtható be:

 • az e-SZJA webes felületen, online kitöltve vagy
 • az ÁNYK-ban a bevallással együtt, annak EGYSZA lapját is kitöltve vagy
 • külön, a 21EGYSZA nyomtatvány kitöltésével.

Papíralapon benyújtható postán keresztül, vagy személyesen, illetve meghatalmazott által, lezárt borítékban a NAV ügyfélszolgálatain

 • a személyijövedelemadó-bevallással együtt, annak EGYSZA lapját is kitöltve,
 • az e-SZJA felület kitöltőprogramjával készített és kinyomtatott nyilatkozaton,
 • a 21EGYSZA jelű nyomtatványon vagy azonos adatokkal a nyilatkozaton, továbbá
 • 2023. május 10-ig lezárt borítékban leadva a munkáltatónak, ha az vállalja a nyilatkozatok összegyűjtését. A borítékon a leragasztás helyén szerepelnie kell a felajánló aláírásának.
 • Ha a nyilatkozatokat eseti meghatalmazott nyújtja be, csatolni kell a meghatalmazást is.

 

A 2023. május 20-ai határidő jogvesztő. Ez azt jelenti, hogy ha valaki május 20. után rendelkezik befizetett személyi jövedelemadója 1+1%-áról, a rendelkezés érvénytelen, és a késedelem igazolási kérelemmel sem menthető ki.

Ezúttal is köszönetet mondok mindazoknak, akik korábban már tettek hasonló felajánlást egyesületünknek! Nyilvántartásunk szerint a szervezetünknek a 2022. rendelkező évben felajánlott szja 1%-os összege 389,495 Ft volt, amit ezúton is köszönök!

Üdvözlettel,Kremmer László MBA, CLC, PMP®Egyesület Elnök

Keresés

Népszerű Bejegyzések

Tekintse meg az archívumokat

Projektmenedzsert keres?

Lehetősége van arra, hogy projektmenedzsert kereső álláshirdetéseit megossza az oldalunkon, amivel többszáz fős tagságunkat közvetlenül eléri!

Álláshirdetés feladása!